حمید گودرزی:صادرات استارت آپ برای ما در اولویت است

 رایانما- حمید گودرزی ۳۱ ساله فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد نجف آباد است. او تحصیلاتش را ادامه نداده ومعتقد است در حوزه ی استارتاپ آموزش های دانشگاهی چنگی به دندادن نمی زند. در حال حاضر مدیر عامل شرکت دانش بنیان طه تک و دبیر کمسیون کسب و کارهای نوین نظام صنفی است و ۲۰ استارت آپ در ایران، امارات، ترکیه، عراق، عمان و اوکراین همراه با تیمم راه اندازی کرده آن چه در ادامه می خوانید گفت وگوی رایانما با حمید گودرزیست

 

 

 رایانما-چه استارت آپ هایی در کشورهای دیگر راه اندازی کرده اید؟

گودرزی-سامانه لوجستیک و هوشمند سازی دانشگاه اوکراین، سیستم دلیوری و توزیع محصول(الو فیش) در ابوظبی، خدمات کارواش در محل(وین واش) در بغداد و کربلا، سیستم تاکسی اینترنتی(استانبول اپ) در ترکیه و سامانه گردشگری در عمان از محصولات تیم ما است.

 رایانما-عامل موفقیت استارت آپ های شما چیست؟

گودرزی- تیم خوب عامل موفقیت ما است در واقع همه افراد ایده دارند اما هر استارت اپ برای موفقیت به انرژی، هزینه، زمان، تیم قوی و سرمایه نیاز دارد‌ در واقع آغاز هر استارت آپی با یک تیم قوی امکان پذیر است چون این تیم قوی می تواند سرمایه جذب کند‌.

 

 

 رایانما-آیا شما در راه اندازی استارت آپی شکست خورده اید؟

گودرزی-سال ۹۶ پروژه حمل و نقل هوشمند به تاکسیرانی اصفهان ارائه شد اما مورد استقبال قرار نگرفت ما در این پروژه با ۸۸ آژانس در اصفهان شروع کردیم.

 رایانما-دلیل شکستتان چه بود؟

گودرزی– به خاطر تعدد شریک و مدیر در این پروژه، استارت آپ حمل و نقل هوشمند در تاکسیرانی اصفهان شکست خورد.

 رایانما-از چه زمانی فعالیتتان را در این زمینه آغاز کردید؟

گودرزی –از دوران دانشجویی در این زمینه فعالیت می کردم اما به صورت رسمی فعالیت خود را از حدود سه سال پیش در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز کردم و اکنون علاوه بر شعبه اول، دومین شعبه را در شهر اصفهان با به کارگیری۲۰ نیرو افتتاح کردم.

 رایانما-با توجه به این میزان فعالیت، فعالیت استارت آپیتان را ارتقا داده اید؟

گودرزی – بله. در حال ارتقا هستیم. چون اجرای استارت اپ بسیار سخت است به همین خاطر اینکار را به افراد دیگری محول کردیم و در حال حاضر از استارت آپ به پلت فورمینگ ورود کرده ایم. قرار است  به زودی جزو شتاب دهنده ها شویم و روی استارت اپ های آینده دار سرمایه گذاری کنیم.

 رایانما-چطور استارت آپ هایتان را به کشورهای دیگر صادر کردید و دلیل اینکار چه بود؟

گودرزی – صادرات خارجی استارت آپ از نظر مادی سود زیادی دارد. به همین دلیل صادرات استارت آپ برای ما در اولویت است. نیروهای قوی در بخش بازرگانی و روابط بین الملل شرکت هستند و کیفیت بالای استارت آپ های ما و قیمت مناسبت تر نسبت به رقبای هندی باعث گسترش صادرات شده است.

همچنین ۸ تا ۱۰ ماه تمرکز روی صادرات تکنولوژی باعث شده محصولات شرکت استاندارد بالایی ‌پیدا کنند و همین سبب فاصله این تیم با رقبای داخلی شده است.

 رایانما- به نظر شما عوامل شکست استارت آپ ها چیست؟

گودرزی – استارت نزدن به موقع، دیر یا زود باعث می شود استارت اپ شکست بخورد همچین اینکه افراد واقع بینانه به موضوعات ورود نمی کنند و می خواهند استارت آپشان در زمانی کوتاه انقلاب ایجاد کند باعث می شود نیاز و اولویت بازار را در نظر نگیرند و شکست بخورند.

 رایانما-چه توصیه ای برای افرادی که می خواهند به این حوزه ورود کنند دارید؟

گودرزی –افرادی که می خواهند به این حوزه ورود کنند باید با مشاورین قوی مشورت کنند و توان هضم و جذب استرس را داشته باشند چون استارت آپ نه تنها جذاب نیست؛ بلکه چنان ترسناک است که افراد باید رام کردن غول استارت آپی را بلد باشند.

 

 

 

0 پاسخ به "حمید گودرزی:صادرات استارت آپ برای ما در اولویت است"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

آدرس: خیابان فاطمی غربی ، خیابان باباطاهر ، بن بست کیوان ، پلاک 12 ، ط3

شماره تماس : ۰۲۱88394670

X